خبرهای روز

ماه گرفتگی

دبیر انجمن نجوم اهوازگفت: ماه گرفتگی در بامداد جمعه 6 اردیبهشت ماه رخ خواهد داد.

کشف معدن طلا

معاون اکتشافات معدنی سازمان زمین شناسی از‌ شناسایی ‌۱۰معدن طلا خبر داد.

گالری ویدئو

جدیدترین و جنجتلی ترین ویدئوهای خبری روز را در گالری ویدئو به نظاره بنشینید.

کودکان و نوجوانان

IMAGE634693150734073155

به نقل از پایگاه خبری نوجوان ایرانی :

معاون سیما: «فامیل دور» گوی سبقت را از سایر عروسک‌های مجموعه کلاه قرمزی ربود.

گزارش کامل در مطالب بیشتر ...

مطالب بیشتر...

لباس ایرانی-اسلامی

1111111114

به نقل از پایک نیوز :

نمایش لباس ایرانی-اسلامی در کشور مالزی همزمان با ویژه برنامه بزرگداشت روز زن.

گزارش کامل در مطالب بیشتر ...

مطالب بیشتر...

پیش بینی وضعیت هوا

خطا
 • "Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

  Cannot get "تهران" woeid in module "mod_sp_weather".

  "Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

  "Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

  "Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

  Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

تولید تنها راه توسعه کشور است

تولید تنها راه توسعه کشور است

کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: تولید تنها راه پیشرفت، توسعه و رشد اقتصادی کشور و حل معضل بیکاری، کاهش نرخ تورم، کاهش آلام اجتماعی، اخلاقی و سیاسی در جامعه است.

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، حجت‌الاسلام محمد‌حسن ابوترابی‌فرد پیش از ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران در زاهدان اظهار داشت: فقدان انضباط مالی مطلوب در بودجه‌ریزی، نداشتن بودجه عملیاتی و نکاه به سرمایه حاصل از فروش نفت و میعانات گازی به عنوان درآمد، سبب نابسمانی‌های اقتصادی در سطح کشور شد.

وی افزود: آنچه با فروش نفت و گاز به دست می‌آوریم سرمایه ملی است نه درآمد برای هزینه‌های کشور، باید این سرمایه را حفاظت کرده و زمینه رشد و افزایش آن را فراهم کنیم و چنانچه مدیریت بودجه‌ریزی ما عملیاتی و با نگاه کامل و دقیق به اسناد بالادستی نظام به ویژه برنامه توسعه کشور باشد و از تصمیمات بخشی و منطقه‌ای پرهیز شود به سرعت به سمت تحقق اهداف برنامه پیش خواهیم رفت.

کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: باید دستگاه‌های اجرایی کشور را متناسب و متوازن با وظایف حاکمیتی بنماییم نباید وارد حوزه تصدی‌گری شده و بر هزینه‌های کشور بیفزاییم، باید بیشتر افزایش درآمدهای غیرنفتی از محل درآمدهای مالیاتی حاصل از گمرکات و درآمدهای مالی در کشور فراهم شود.

ابوترابی‌فرد تصریح کرد: برای افزایش درآمدهای غیرنفتی باید تمام توجه خود را معطوف به تولید بدانیم، تولید تنها راه پیشرفت، توسعه و رشد اقتصادی کشور و حل معضل بیکاری، کاهش نرخ تورم، افزایش ارزش پول ملی، ارتقا کرامت انسانی و نهادینه شدن فرهنگ و کاهش آلام‌های اجتماعی، اخلاقی و سیاسی در جامعه است.

وی اضافه کرد: برای رسیدن به جایگاهی که در تراز جمهوری اسلامی ایران و ظرفیت‌های انبوه ایران است باید با افزایش منابع صندوق توسعه ملی، با کاهش هزینه‌های دستگاه‌های اجرایی و قطع رابطه نفت و بودجه و با هدایت منابع شبکه بانکی کشور به سمت تولید کالا و خدمات، راه را برای تبدیل ایران به یک کارخانه بزرگ تولید هموار کنیم.

کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت: این حقیقت است که در بسیاری از عرصه‌های اقتصادی دارای مزیت‌های نسبی استثنایی هستیم مثلاً در حوزه ترانزیت، مزیت ایران در مقایسه با سایر کشورها استثنایی است.

*سیستان و بلوچستان رتبه نخست ترانزیت کالا را در کشور دارد

ابوترابی‌فرد عنوان کرد: از نظر موقعیت ترانزیت کالا، سیستان و بلوچستان رتبه نخست کشور را دارد، زیرا نزدیک‌ترین نقطه در خاک گسترده ایران به آب‌های آزاد در این استان قرار دارد و می‌تواند به عنوان خط ترانزیتی کالا برای برخی کشورهای همسایه از جمله هند و پاکستان و خلیج فارس به سوی کشورهای شمال ایران نقشی اساسی داشته باشد.

وی گفت: کشور پاکستان درخواست دارد از خاک سیستان و بلوچستان برای انتقال کالا از جنوب پاکستان به شمال پاکستان و شمال غربی پاکستان به واسطه امنیتی که در سیستان و بلوچستان است استفاده کند و در کنار مزیت‌ ترانزیتی، ما جزو چند کشور جهان هستیم که از حضور توریست برخورداریم.

کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: ذخایر انبوه نفت و گاز برای تولید فرآورده‌های نفت و گاز و میعانات گازی ایران را در یک جایگاه اساسی قرار داده است.

ابوترابی‌فرد اضافه کرد: باید در گام نخست، ایران در این زمینه تولیدکننده اول منطقه و در گام دوم تولیدکننده برتر میعانات گازی در سطح جهان باشد که با اندوخته‌های علمی چهره‌ها و مفاخر دانشگاه‌ها، همت و تلاش کارآفرینان هوشمند قطعاً این هدف دست‌یافتنی است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان گفت: قسمتی از خاک این استان می‌تواند به پرورش گیاهان و محصولات گلخانه‌ای با بالاترین ارزش افزوده و کمترین هزینه‌های تجارب علمی که در این عرصه از آن برخورداریم  اختصاص یابد.

* ایران را به یک مدل اقتصادی قابل عرضه تبدیل کنیم

کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: امیدواریم که ایرانی که امروز یک قدرت بزرگ سیاسی، یک قدرت بزرگ دفاعی و تاثیرگذار فرهنگی در عرصه بین‌المللی است، به یک قدرت بزرگ اقتصادی و یک مدل قابل عرضه در زمینه اقتصادی همراه با عدالت و کاهش شکاف طبقاتی تبدیل شود.

ابوترابی‌فرد با اشاره به تعدد نامزدهای اصولگرا برای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: در نهایت با ائتلاف اکثریت برای رسیدن به یک مدل در تلاش هستیم و از همدیگر حمایت می‌کنیم.

وی در زمینه سیاست خارجی ایران بیان داشت: باید راهبرد سیاست خارجی خود را بر اساس گفتمان مبتنی بر علم و اخلاق و در چارچوب مصالح و منافع ملی تعیین کنیم و با کشورهای همسایه و تاثیرگذار در صحنه بین‌المللی روابط معقولی در چارچوب منافع ملی داشته باشیم.

کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری متذکر شد: باید دستگاه سیاست خارجی کشور در دولت یازدهم نگاهش معطوف به دو مقوله کلیدی اقتصاد و سیاست شود.

ابوترابی‌فرد در پایان اذعان داشت: بر این باور هستیم که نقش دستگاه سیاسی در رشد اقتصادی بسیار مهم است که تاکنون آن‌طور که باید به آن توجه نشده است.

بهداشت

سینما و تئاتر

ورزشی

news

میهمانان خارجی تورنمنت بسکتبال بانوان اضافه می‌شوند

فدراسیون بسکتبال بنا دارد تورنمنت بانوان را با تعداد بیشتری از تیم‌های خارجی برگزار کند.

دیگر خبر ها: