خبرهای روز

ماه گرفتگی

دبیر انجمن نجوم اهوازگفت: ماه گرفتگی در بامداد جمعه 6 اردیبهشت ماه رخ خواهد داد.

کشف معدن طلا

معاون اکتشافات معدنی سازمان زمین شناسی از‌ شناسایی ‌۱۰معدن طلا خبر داد.

گالری ویدئو

جدیدترین و جنجتلی ترین ویدئوهای خبری روز را در گالری ویدئو به نظاره بنشینید.

کودکان و نوجوانان

IMAGE634693150734073155

به نقل از پایگاه خبری نوجوان ایرانی :

معاون سیما: «فامیل دور» گوی سبقت را از سایر عروسک‌های مجموعه کلاه قرمزی ربود.

گزارش کامل در مطالب بیشتر ...

مطالب بیشتر...

لباس ایرانی-اسلامی

1111111114

به نقل از پایک نیوز :

نمایش لباس ایرانی-اسلامی در کشور مالزی همزمان با ویژه برنامه بزرگداشت روز زن.

گزارش کامل در مطالب بیشتر ...

مطالب بیشتر...

پیش بینی وضعیت هوا

خطا
 • "Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

  Cannot get "تهران" woeid in module "mod_sp_weather".

  "Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

  "Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

  "Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

  Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

۲۸ اردیبهشت نتایج صلاحیت نامزدها

News

۲۸ اردیبهشت اولین نتایج بررسی صلاحیت نامزدهای شوراها اعلام می‌شود.رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی گفت:به مدت 10 روز هیئت اجرایی، استعلام‌های چهارگانه را از نیروی انتظامی، قوه قضاییه، وزارت اطلاعات و ثبت احوال انجام می‌دهد و نظر هیئت‌های نظارت ملاک عمل است.

محمدجواد کولیوند، رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره چگونگی روند بررسی صلاحیت نامزدهای ثبت‌نامی شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفت: از تاریخ 1/2/92 که ثبت نام شوراها تمام شده بلافاصله به مدت 10 روز هیئت اجرایی استعلام‌های چهارگانه را از نیروی انتظامی، قوه قضاییه، وزارت اطلاعات و ثبت احوال انجام می‌دهد.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراها افزود: هیئت‌های اجرایی 10 روز فرصت دارند که پاسخ دهند و از تاریخ 12 اردیبهشت پرونده‌های نامزدهای شوراها را مورد بررسی قرار می‌دهند.

کولیوند گفت: هیئت‌های نظارت هم بعد از آن به بررسی ماهوی کار تأئید یا رد نامزدهای ثبت‌نام شده که توسط هیئت‌های اجرایی صورت گرفته، می‌پردازند و در واقع نظر هیئت‌های نظارت ملاک عمل است.

وی تصریح کرد: در تاریخ 28/2/92 اولین جواب به نامزدهای ثبت‌نام شده شوراها داده می‌شود و بعد از آن تاریخ، طبق قانون نامزدهایی که رد صلاحیت شده‌اند دو روز فرصت اعتراض دارند و که اگر در بخش مشکلی داشته باشند به شهرستان و اگر در شهرستان مشکل داشته باشند برای اعتراض به استان مراجعه می‌کنند و هیئت‌های استانی هم موظفند بررسی‌های نهایی را سریع انجام دهند و جواب را به نامزدهای احتمالی اعلام کنند.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی درباره میزان حساسیت در بررسی صلاحیت‌ها گفت: مطمئنا بررسی روند صلاحیت های نامزدهای شورای اسلامی نسبت به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از حساسیت‌های پایین‌تری برخوردار است و اصولا حساسیت‌های منطقه‌ای نسبت به حساسیت‌های ملی متفاوت است و بر اساس استعلام‌های چهارگانه ای که عرض شد عمل می‌شود.

کولیوند در تبیین جایگاه شوراها گفت: در اصل 7 قانون اساسی به تناسب آیه «و امرهم شوراها بینهم»، شوراها را به عنوان ارکان تصمیم‌گیری در جمهوری اسلامی بیان کرده است. در اصل 100 قانون اساسی نیز به منظور ارائه خدمات بهداشتی،درمانی،فرهنگی و اجتماعی به تشکیل شوراها تاکید شده است.

وی افزود: این موارد نشان از اهمیت بسیار بالا شوراها در قانون اساسی و دین مبین اسلام دارد. بر همین اساس 13 سال است که سه دوره شوراها تشکیل شده، منتهی آرمانی که در اصل 100 قانون اساسی بیان شده است آرمان مدیریت واحد محلی است. طبیعتاً در دوره‌های قبل عمدتاً شوراها، شهرداری بودند تا شورهای شهری و روستایی.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراها در پایان در تبیین چگونگی تقویت جایگاه شوراها خاطر نشان کرد: آموزش‌های لازم باید در دستور کار قرار گیرد و مردم افراد متعهد و متخصص و با تجربه و دلسوز را انتخاب کنند که بتوانند شهر و روستا را به نحو احسن مدیریت کنند.

 

بهداشت

سینما و تئاتر

ورزشی

news

میهمانان خارجی تورنمنت بسکتبال بانوان اضافه می‌شوند

فدراسیون بسکتبال بنا دارد تورنمنت بانوان را با تعداد بیشتری از تیم‌های خارجی برگزار کند.

دیگر خبر ها: