خطا
 • "Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

  Cannot get "تهران" woeid in module "mod_sp_weather".

  "Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

  "Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

  "Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

  Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

ایران از خط قرمز اسرائیل عبور کرد

13910216000482 PhotoA
رئیس اطلاعات نظامی سابق رژیم صهیونیستی:
ایران از خط قرمز مدنظر اسرائیل عبور کرده است

رئیس اطلاعات نظامی سابق اسرائیل مدعی شد ایران از خط قرمز مورد نظر اسرائیل عبور کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «جروزالم‌پست»، «عاموس یادلین» سه‌شنبه در کنفرانسی در تل‌آویو مدعی شد: ایران از خط قرمزی که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در سخنرانی خود در سازمان ملل تعیین کرده بود، گذشته است.

وی ادامه داد: در تابستان، ایران یک یا دو ماه از تصمیم برای ساخت بمب فاصله خواهد داشت. در واقع، این تصمیم بعد از انتخابات ریاست جمهوری ایران در ماه ژوئن اتخاذ خواهد شد. زمانی که ایران به این مرحله برسد، متوقف کردن آن بسیار دشوار خواهد بود.

به گفته یادلین، تهران هم‌اکنون اورانیوم کافی با غلظت 3.5 درصد برای ساخت 6 بمب و اورانیوم کافی با غلظت 20 درصد برای ساخت یک بمب را داراست. به علاوه، ایرانی‌ها هیچ مشکلی در تبدیل معکوس آنچه به سوخت هسته‌ای تبدیل کرده‌اند، ندارند.

رئیس اطلاعات نظامی سابق اسرائیل با اشاره به اینکه راکتور هسته‌ای اراک در سال 2014 عملیاتی خواهد شد، مدعی شد: بدون تغییر جدی در تحریم‌هایی که علیه جمهوری اسلامی اعمال شده، ایران به خرید زمان ادامه می‌دهد و برنامه هسته‌ای خود را گسترش می‌دهد. هیچ توافقی حاصل نمی‌شود اگر انگیزه‌ای برای به توافق رسیدن وجود نداشته باشد.

عاموس یادلین با بیان اینکه موثق بودن اقدام نظامی آمریکا، شرطی برای موفقیت مذاکرات است، ادامه داد:‌ ایران مرحله نخست را تکمیل کرده است. این امر سال‌ها وقت آنها را گرفت اما در نهایت آن را تکمیل کردند و اکنون 70 درصد راه را طی کرده‌اند. تهران در مرحله دوم نیز به خوبی عمل کرده و قادر است تا بهار یا تابستان آینده وارد مرحله آخر شود.