خطا
 • "Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

  Cannot get "تهران" woeid in module "mod_sp_weather".

  "Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

  "Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

  "Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

  Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

بازرسی هواپیماهای ایرانی در عراق

kornet10
مهمان‌پرست در نشست هفتگی با خبرنگاران -۱
بازرسی هواپیماهای ایرانی در عراق قابل توجیه نیست

سخنگوی وزارت خارجه، بازرسی هواپیماهای ایرانی به مقصد سوریه توسط دولت عراق را مسئله‌ای قابل گذشت و توجیه ندانست و آن را نقض مقررات و کنوانسیون‌های بین‌المللی خواند.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، رامین مهمان‌پرست سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان امروز (سه‌شنبه) در نشست هفتگی با خبرنگاران، با اشاره به سالگرد حمله نظامیان آمریکا به طبس گفت: این حادثه یک بار دیگر دشمنی و خصومت دولت آمریکا با ملت ایران را گواهی می‌دهد و بیانگر نقش آمریکا در ایجاد دیوار بی‌اعتمادی است.

وی ابراز امیدواری کرد که دشمنی با ملت بزرگ ایران در سیاست‌های مقامات آمریکایی کنار گذاشته شود و با اتخاذ رویکردهای جدید در قبال ملت‌های مستقل، از میزان نفرت که در دنیای امروز به این سیاست‌ها وجود دارد، کاسته شود.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در خصوص اظهارات دولت کانادا مبنی بر دستگیری دو نفر در عملیات تروریستی که به ادعای آنها از سوی عوامل القاعده مستقر در ایران حمایت می‌شوند، خاطرنشان کرد: هیچ مدرک مستندی نسبت به افرادی که ادعا شده دستگیر شده‌اند ارائه نشده است.

وی با بیان اینکه تفکر گروه‌های افراطی به ویژه افراطیون القاعده از لحاظ سیاسی و اعتقادی به هیچ وجه با ایران همخوانی ندارد، گفت: ما با هر نوع اقدامات تروریستی و خشونت‌آمیز که جان انسان‌های بی‌گناه را به خطر بیندازد مخالفیم.

مهمان‌پرست ملت ایران را بزرگترین قربانی تروریسم خواند و افزود: ما به هیچ وجه چنین پدیده‌هایی را تائید نمی‌کنیم.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی با ذکر این نکته که دولت افراطی کانادا طی سال‌های اخیر پروژه ایران هراسی را در دستور کار قرار داده و اقدامات خصمانه متعددی را دنبال کرده عنوان کرد: ممکن است این دولت در ادامه این رویکرد خصمانه قصد ارتباط دادن چنین موضوعاتی با کشور ما را داشته باشد. این رویکرد ناشی از رفتار افراطی و نادرست دولت فعلی کاناداست.

مهمان‌پرست با تاکید بر اینکه همه کشورها باید با گروه‌های تروریستی مقابله کرده و حمایت از این گروه‌ها را توجیه نکنند، اظهار داشت: جریان القاعده با حمایت کانادا و کشورهای غربی در داخل سوریه به کشتار مردم بی‌گناه می‌پردازند و اگر مقابله با گروه‌های تروریستی لازم است نباید تبعیضی در این زمینه صورت گیرد.

وی بار دیگر گفت: دولت‌های غربی و کانادا باید از حمایت از هر نوع گروه تروریستی و افراط‌گرا از جمله گروه‌های وابسته به القاعده در همه جا از جمله سوریه دست بردارند.

خبرنگاری موضع وزارت خارجه ایران را درباره امضای قرارداد تسلیحاتی آمریکا با اسرائیل جویا شد که مهمان‌پرست با بیان اینکه موضوع همکاری‌های تسلیحاتی و کمک‌های بی‌دریغ دولتمردان آمریکایی به رژیم نامشروع صهیونیستی مسئله جدیدی نیست، اظهار داشت: ادامه اینگونه حمایت‌ها منجر به فعالیت گسترده‌تر رژیم صهیونیستی در کشتار مردم بی‌گناه در منطقه و بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه خواهد شد.

به گفته وی دولتمردان آمریکایی و کسانی که به این رژیم در انجام جنایاتش کمک می‌کنند در آن جنایات شریک و سهیم هستند.

سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه مقامات آمریکایی با بهانه قراردادن خطراتی که در منطقه ترسیم می‌کنند به دنبال فروش تسلیحاتشان هستند، گفت: حضور چنین کشورهایی که به دنبال توسعه منافع خود در سایر مناطق از جمله خاورمیانه هستند، فقط با ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی قابل توجیه است.

مهمان‌پرست با ذکر این نکته که ما به دنبال تثبیت امنیت و ثبات در منطقه هستیم، ماهیت رژیم صهیونیستی و حامیان آن را ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی برای توجیه حضورشان خواند.